imgimg
imgimg
img

Видете го светот со свежи очи!

Капсули со бета-каротен за подобрување на видот

Купи сега
img

За оние кои работат на компјутер

img

За оние кои многу читаат

img

За оние кои не сакаат да носат очила и контактни леќи

Како ќе се промени вашиот вид со O caps?

Преместете го лизгачот за да ги видите резултатите:

slider

Пред O Caps

2 недели подоцна

3 недели подоцна

1 месец подоцна

imgimgimgimgimg
imgimgimgimgimg
imgimgimgimgimg
imgimgimgimgimg
imgimg
imgimg

Ефект на O caps

Капсули со бета-каротен за подобрување на видот

img

Зајакнете ги мускулите на очите

Компонентите на O Caps го зајакнуваат цилијарниот мускул кој ја контролира кристалната леќа и ја штити од преоптоварување.

img

Подобрете го протокот на крв во очите

Капсулите ја зголемуваат еластичноста на очните артерии и овозможуваат проток на крв до ретината и рожницата.

img

Изострете го видот

Откако ќе го завршите третманот со O caps, ќе ги препознавате боите попрецизно, подобро ќе ги гледате контурите на предметите и ќе ги читате малите букви. Вашите очи нема да се уморат од долготрајното работење на компјутер.

imgimg
img
img

Активните состојки на O caps

img

Бета-каротен: тој е моќен антиоксиданс кој учествува во механизмите на фоторецепција на очите и синтезата на визуелниот пигмент родопсин. Ја штити рожницата. Го намалува интензитетот и сериозноста на дегенеративните процеси во очното јаболко поврзани со промените што настануваат со возраста, но и глаукомот, катарактата, внатрешното крварење итн.

го изострува видот;

ги зајакнува мускулите на очите и крвните садови;

спречува дегенеративни промени во ретината;

го намалува ризикот од губење на видот.

img

Витамин Е, Витамин Ц: ја зголемуваат заштитната функција нa ретината. Тие ја намалуваат чувствителноста на очите на трепкањето на екранот.

го намалуваат заморот на очите по работа на компјутер;

ја заштитуваат ретината од УВ-зрачење;

го изоструваат ноќниот вид;

го спречуваат развојот на катаракта.

img

Цинк: ги зајакнува капиларите на очите, ја отстранува иритацијата и воспалението. Навлажнува. Ги елиминира непријатните симптоми: сувост, пецкање, воспаление, висок очен притисок.

го изострува видот и ја подобрува јасноста;

ја враќа способноста за препознавање на бои, мали предмети и контури на предмети;

ја подобрува циркулацијата на крвта;

обезбедува хранливи материи за клетките;

1 O cap = 1 кг моркови

Препорачано од офталмолозите O caps

„Оштетувањето на видот е проблем на оние кои многу читаат или работат на компјутер. Очилата и контактните леќи уште повеќе ја влошуваат ситуацијата бидејќи очите ослабуваат секоја недела и престануваат да гледаат ако не им помогнете. Ласерската операција на видот не е опција за вас, исто така. Ако не се ослободите од причината за оштетувањето на видот (компјутери, телевизори, паметни телефони), ефектот од операцијата ќе трае само 1-2 години. Може да го подобрите видот со помош на додаток со екстракт од боровница – O Caps. Тајната на овие капсули е соодветната доза на компоненти, точно онолку колку што е потребно за да го изострат вашиот вид и да ја подобрат неговата јасност без оглед на големото оптоварување.“

— Василе Крстевски, експерт за реставрација на видот

img
img
img

O caps веќе им помогна на 1 763 540 луѓе да си го вратат видот.

img

Цел живот работам во канцеларија. Мојот вид почна брзо да се влошува кога наполнив 40 години. Морав да почнам да носам очила, но тоа е толку непријатно. Носењето контактни леќи е уште полошо, очите ме болат и ме чешаат. Но, тоа не е најлошото нешто, најлошото е тоа што колку повеќе време поминував носејќи очила или контактни леќи, толку полош ми беше видот кога не ги носев. За да избегнам ослепување, почнав да земам од капсулите O caps по препорака на моите пријатели. Мојот вид постепено се подобруваше: неколку недели подоцна, предметите веќе не изгледаа матни, а еден месец подоцна можев да прочитам што пишува на таблите на куќата до мојата. Сѐ уште носам очила, но сега носам очила со помала диоптрија. Сигурен сум дека нема да морам да ги носам по завршувањето на 2-3 третмани со O caps!

Миле

img

Јас сум универзитетска професорка повеќе од 40 години. Ја сакам мојата работа и не сакам да се пензионирам, но мојот вид станува сѐ полош и полош од година во година поради работата со книги и на компјутер. Не можев да читам мали букви дури и кога носев очила. Се плашев дека ќе морам да се збогувам со науката. Кога ги споделив моите проблеми со мојата колешка, таа ме советуваше да земам од капсулите O caps. Само една недела подоцна, можев полесно да го прочитам текстот на компјутерскиот екран. Мојот вид постепено се подобруваше, целиот процес траеше еден месец. Сега носам очила со најмал диоптер, иако имам 67 години!

Елизабетa

img

Мојот доктор ми кажа за O caps кога дојдов на ласерска операција на очите. Мојот вид беше толку лош што очилата не можеа да ми помогнат. Докторите ме разубедија да не одам на операција. Рекоа дека анестезијата би била опасна за срцето на моја возраст. Имам 52 години. Ме советуваа да земам O caps и ми рекоа дека ќе ми препишат посилни лекови ако тие не ми помогнат. Ама не ми беа потребни. Овие капсули добро си ја завршија работата. Сега носам очила само кога читам или гледам телевизија, но не ми се потребни во секојдневниот живот.

Марија

Добриот вид е достапен луксуз.

imgimgimg
img
imgimg

50 % попуст на капсулите O Caps. Пополнете го формуларот и добијте попуст веднаш.

4800 MKD
2400 MKD